fbpx

Aikataulut

SYYSKAUSI 2022

Syyskausi alkaa maanantaina 8.8. ja päättyy 17.12. joulunäytökseen.

Tunteja ei järjestetä: Syyslomalla 17.10.-22.10.2022 | Pyhäinpäivänä 5.11. | Suomen itsenäisyyspäivänä 6.12.

Tuntien tasot

ALKEET, alk

Tunti soveltuu kaikille aloittelijoille ja vain vähän tanssia harrastaneille.

KESKITASO, kt

Soveltuu henkilöille, joilla on jo lajille ominaiset perusteet hallussa. Tanssitaustaa on hyvä olla yli kahden vuoden ajalta.

EDISTYNEET, ed

Tunti on tarkoitettu oppilaille, joilla on jo useamman vuoden tanssitausta. Oppilaat pystyvät hallitsemaan lajille ominaista tekniikkaa ja monimutkaisiakin liikesarjoja.


 

SYYSKAUSI 2022

MAANANTAI

SALI 1 (Silja)

klo 14.45-15.30 salivaraus (Mari)
klo 16.00-17.00 Contemporary jazz 9-11 v. alk
klo 17.00-18.00 Jumps & Turns, kt/ed
klo 18.00-19.30 TP Dancers
klo 19.30-20.30 Sooloja / Duoja / Trioja

SALI 3 (Ludmila)

klo 16.00-17.00 Baletti nuoret, alk
klo 17.00-18.00 Baletti jatko 1, 9+
klo 18.00-19.00 Baletti jatko 3, 13+
klo 19.00-20.30 Aikuisbaletti, alk/kt

SALI 4 (Mia)

klo 15.45-17.00 Show 12-15 v. kt/ed
klo 17.00-18.00 Showkids 7-8 v.
klo 18.00-19.00 Show 15+ alk
klo 19.00-20.15 Showfit 30+

TIISTAI

SALI 4 (Mari)

klo 15.15-16.00 salivaraus
klo 16.00-17.00 Lyrical Jazz & Tricks 9-11 v. kt
klo 17.00-17.45 Alkeisbaletti 1, 7-9 v.
klo 17.45-18.45 Lyrical Jazz & Tricks 6-8 v. alk
klo 18.45-20.15 EK Noviisit, koreo

SALI 2 (Mia)

klo 16.15-16.55 Taaperotanssi 1-2 v.
klo 17.00-17.30 Satubaletti 3-4 v.
klo 17.30-18.10 Showkids 5-6 v.
klo 18.15-18.45 Showkids 3-4 v.
klo 19.00-20.00 salivaraus

SALI 3 (Masi)

klo 16.00-17.00 Breakdance, pojat 12+ kt
klo 17.00-18.00 Hip Hop 10-14 v. alk/kt
klo 18.00-19.00 Hip Hop 15+ ed.
klo 19.00-20.00 Hip Hop 30+ alk/kt
klo 20.00-21.00 Rock´n Swing 30+ alk/kt

SALI 1 (Hanna)

klo 16.15-17.15 Baletti jatko 3, 13+
klo 17.15-18.15 TP SHINE, kisakoreo
klo 18.15-19.00 Esibaletti 5-7 v.
klo 19.05-20.20 EK Nuoret, koreo

KESKIVIIKKO

SALI 1 (Mari)

klo 15.45-17.00 TP INFINITY, kisakoreo
klo 17.00-18.00 Lyrical Jazz & Tricks, nuoret, kt
klo 18.00-19.00 Lyrical Jazz & Tricks, nuoret, ed
klo 19.00-20.00 Baletti jatko 2, 10+

SALI 3 (Mia ja Juha)

klo 15.55-16.55 Show 9-11 v. kt (Mia)
klo 17.00-17.45 Showkids 4-6 v. (Juha)
klo 17.45-18.45 Latino Show alk/kt (Juha)
klo 18.45.19.45 Latino Show ed (Juha)
klo 19.45-20.45 Latino Show kisajoukkue (Juha)

SALI 4 (Sebastian)

klo 16.00-17.00 Commercial 10-14 v. alk
klo 17.00-18.00 Commercial 10-14 v. kt
klo 18.00-19.00 Commercial 15+ alk
klo 19.00-20.00 Commercial 15+ kt/ed

SALI 2
klo 19.30-21.00 salivaraus

TORSTAI

SALI 4 (Mia)

klo 16.15-17.15 EK Minit, koreo
klo 17.15-18.25 TP UNITY, koreo
klo 18.30-19.45 EK Junior, koreo
klo 19.45-20.55 Broadway, 13+ kt/ed

SALI 3 (Roosa)

klo 16.15-17.15 Show 10-14 v. alk
klo 17.15-18.15 Nykytanssi 10-14 v. (taso avoin)

SALI 1 (Sara-Sofia)

klo 15.00-15.45 salivaraus
klo 16.30-17.30 Disco Dance 9-11 v. alk
klo 17.30-18.30 Disco Dance 6-8 v. alk
klo 18.30-19.30 Disco Dance 12-17 v. alk

LAUANTAI

SALI 4 (Emma)

klo 10.00-10.45 Hip Hop 5-7 v.
klo 10.45-11.45 Hip Hop 8-11 v.
klo 11.45-12.45 Commercial aikuiset, alk (19.11. alk)
klo 12.45-13.45 Commercial 14+ alk/kt

SALI 1 (Silja)

Sooloja, duoja ja trioja sopimuksen mukaan

SALI 3
klo 15.00-16.30 salivaraus

SUNNUNTAI

SALI 3

Klo 15-19 Salivaraus

KEVÄTKAUSI 2023

Kevätkausi alkaa maanantaina 9.1. ja päättyy 20.5.2023

Kevätnäytös järjestetään lauantaina 13.5.2023 Taidetehtaan Avantisalissa.

Tunteja ei järjestetä: Hiihtolomalla 20.2.-26.2.2023 | Pääsiäisenä 6.-10.4. | Vappuna 1.5. | Kevätnäytöspäivänä 13.5. | Helatorstaina 18.5. | Latino Show aikuiset 19.4. ja 3.5. | Commercial, Emma 18.2. ja 4.2.

KEVÄTKAUSI 2023

MAANANTAI

SALI 1 (Silja)

klo 14.45-15.30 salivaraus (Mari)
klo 16.00-17.00 Contemporary jazz 9-11 v. alk
klo 17.00-18.00 Jumps & Turns, kt/ed
klo 18.00-19.30 TP Dancers
klo 19.30-20.30 Sooloja / Duoja / Trioja

SALI 3 (Ludmila)

klo 16.00-17.00 Baletti nuoret, alk
klo 17.00-18.00 Baletti jatko 1, 9+
klo 18.00-19.00 Baletti jatko 3, 13+
klo 19.00-20.30 Aikuisbaletti, alk/kt

SALI 4 (Mia)

klo 15.45-17.00 Show 12-15 v. kt/ed
klo 17.00-18.00 Showkids 7-8 v.
klo 18.00-19.00 Show 15+ alk/kt
klo 19.00-20.15 Showfit 30+

TIISTAI

SALI 4 (Mari)

klo 15.15-16.00 salivaraus
klo 16.00-17.00 Lyrical Jazz & Tricks 9-11 v. kt
klo 17.00-17.45 Alkeisbaletti 1, 7-9 v.
klo 17.45-18.45 Lyrical Jazz & Tricks 6-8 v. alk
klo 18.45-20.15 EK Noviisit, koreo

SALI 2 (Mia)

klo 16.15-16.55 Taaperotanssi 1-2 v.
klo 17.00-17.30 Satubaletti 3-4 v.
klo 17.35-18.15 Showkids 5-6 v.
klo 18.20-18.50 Showkids 3-4 v.
klo 19.00-20.00 salivaraus

SALI 3 (Masi)

klo 16.00-17.00 Breakdance, pojat 12+ kt
klo 17.00-18.00 Hip Hop 10-14 v. alk/kt
klo 18.00-19.00 Hip Hop 15+ ed.
klo 19.00-20.00 Hip Hop 30+ alk/kt
klo 20.00-21.00 Rock´n Swing 30+ alk/kt

SALI 1 (Silja)

klo 16.15-17.15 Dance Technique, ed
klo 17.15-18.15 TP SHINE, kisakoreo
klo 18.15-19.00 Esibaletti 5-7 v.
klo 19.05-20.20 EK Nuoret, koreo

KESKIVIIKKO

SALI 1 (Mari)

klo 15.45-17.00 TP Infinity, kisakoreo
klo 17.00-18.00 Lyrical Jazz & Tricks, nuoret, kt
klo 18.00-19.00 Lyrical Jazz & Tricks, nuoret, ed
klo 19.00-20.00 Baletti jatko 2, 10+

SALI 3 (Mia ja Juha)

klo 15.55-16.55 Show 9-11 v. kt (Mia)
klo 17.00-17.45 Showkids 4-6 v. (Juha)
klo 17.45-18.45 Latino Show alk/kt (Juha)
klo 18.45.19.45 Latino Show ed (Juha)
klo 19.45-20.45 Latino Show kisajoukkue (Juha)

SALI 4 (Sebastian)

klo 16.00-17.00 Commercial 10-14 v. alk
klo 17.00-18.00 Commercial 10-14 v. kt
klo 18.00-19.00 Commercial aikuiset, alk
klo 19.00-20.00 Commercial 15+ kt/ed

SALI 2
klo 19.30-21.00 salivaraus

TORSTAI

SALI 4 (Mia)

klo 16.15-17.15 EK Minit, koreo
klo 17.15-18.25 TP Unity, koreo
klo 18.30-19.45 EK Junior, koreo
klo 19.45-20.55 Broadway, 13+ kt/ed

SALI 3 (Roosa)

klo 16.15-17.15 Show 10-14 v. alk
klo 17.15-18.15 Nykytanssi 10-14 v. (taso avoin)

SALI 1 (Sara-Sofia)

klo 15.00-15.45 salivaraus
klo 16.30-17.30 Disco Dance 9-11 v. alk
klo 17.30-18.30 Disco Dance 6-8 v. alk
klo 18.30-19.30 Disco Dance 12-17 v. alk

LAUANTAI

SALI 4 (Emma)

klo 10.00-11.00 Commercial aikuiset, alk
klo 11.00-11.45 Hip Hop 5-7 v.
klo 11.45-12.45 Hip Hop 8-11 v.
klo 12.45-13.45 Commercial 14+ alk/kt

SALI 1 (Silja)

Sooloja, duoja ja trioja sopimuksen mukaan

SALI 3
klo 15.00-16.30 salivaraus

SUNNUNTAI

SALI 3

Klo 15-19 Salivaraus

Kiinnostuitko?

Ilmoittaudu kevätkaudelle nyt!

TUNTIKUVAUKSET