Aikataulut

Tuntien tasot

ALKEET, alk

Tunti soveltuu kaikille aloittelijoille ja tanssia 1-3 vuotta harrastaneille.

KESKITASO, kt

Soveltuu henkilöille, joilla on jo lajille ominaiset perusteet hallussa. Tanssitaustaa on hyvä olla yli kolmen vuoden ajalta.

EDISTYNEET, ed

Tunti on tarkoitettu oppilaille, joilla on jo useamman vuoden tanssitausta. Oppilaat pystyvät hallitsemaan lajille ominaista tekniikkaa ja monimutkaisiakin liikesarjoja.

Opettajilla on oikeus ja velvollisuus ohjata oppilaat oikeille taitotasoille kauden alettua.


 

Kevätkausi 2024

Kevätkausi alkaa maanantaina 8.1. ja päättyy kevätnäytökseen 25.5.2024.

Tunteja ei järjestetä: Hiihtolomalla 19.-25.2. | Pääsiäisenä 28.3-1.4. | Vappuna 30.4-1.5. | Helatorstaina 9.5. | Latino Show 14.2.

MAANANTAI

SALI 1 (Noora)

klo 15.15-16.00 Soolo
klo 16.15-17.15 Lyrical Jazz nuoret, alk
klo 17.15-18.15 Dance Tricks 9-13 v.
klo 18.15-19.15 Lyrical Jazz 6-8 v. alk
klo 19.15-20.30 TP pienryhmä, Noora

SALI 3 (Ludmila)

klo 17.00-18.00 Baletti jatko 2, 12+
klo 18.00-19.15 Baletti 1, nuoret ja aikuiset
klo 19.15-20.30 Aikuisbaletti, ed

SALI 4 (Mia)

klo 15.45-17.00 TP ELITE
klo 17.00-18.00 Showkids 7-8 v.
klo 18.00-19.15 Show 12-16 v. kt/ed
klo 19.15-20.30 Showfit 30+

TIISTAI

SALI 1 (Emilia L)

klo 16.00-17.00 Alkeisbaletti 2, 7-9 v.
klo 17.00-17.45 Alkeisbaletti 1, 7-9 v.
klo 17.45-18.40 Baletti 2, 9-11 v.
klo 18.45-19.45 Baletti jatko 4, nuoret ja aikuiset
klo 19.45-20.45 Baletti jatko 3, nuoret ja aikuiset

SALI 2 (Mia)

klo 17.00-17.30 Satubaletti 3-4 v.
klo 17.35-18.05 Showkids 3-4 v.
klo 18.10-18.55 Showkids 5-6 v.

SALI 3 (Masi)

klo 15.30-16.30 Hip Hop 10-14 v. alk/kt
klo 16.30-17.30 Hip Hop 15+ ed.
klo 17.30-18.15 Breakdance 12+
klo 18.15-19.00 Shuffle, open level
klo 19.00-20.00 Rock´n Swing 30+ alk/kt
klo 20.00-21.00 Hip Hop 30+ alk/kt

SALI 4 (Silja)

klo 16.00-16.45 Soolo, Neemi (Mia)
klo 17.00-17.45 Esibaletti 5-7 v.
klo 17.45-18.45 Jumps & turns, nuoret
klo 18.45-19.45 TP SHINE, kisakoreo
klo 19.45-21.00 Show 16+ kt/ed

KESKIVIIKKO

SALI 1 (Mia ja Juha)

klo 15.40-16.40 Show 9-11 v. kt (Mia)
klo 16.40-17.40 Show 15+ alk/kt (Mia)
klo 17.45-18.45 Latino Show alk/kt (Juha)
klo 18.45-19.45 Latino Show ed (Juha)
klo 19.45-20.45 Latino Show kisajoukkue (Juha)

SALI 3 (Sebastian)

klo 16.00-16.45 Soolo
klo 16.45-17.45 Commercial 10-14 v. alk
klo 17.45-18.45 Commercial 10-14 v. kt
klo 18.45-19.45 Commercial 15+ kt/ed
klo 19.45-20.45 TP Dancers

SALI 4 (Silja ja Noora)

klo 12.00-13.00 Happy Hour 60+ (Noora)
klo 15.00-15.45 Soolo (Silja)
klo 15.45-16.40 Lyrical Jazz, nuoret, kt
klo 16.40-17.35 Lyrical Jazz, nuoret, ed
klo 17.35-18.45 TP Masquerade
klo 18.45-19.45 Lyrical Jazz 9-11 v. kt

TORSTAI

SALI 1 (Sara-Sofia)

klo 15.45-16.45 Disco Dance 12–18 v kt
klo 16.45-17.45 Disco Dance 8–12 v. kt
klo 17.45-18.45 Disco Dance 7–9 v. alk
klo 18.45-19.45 Disco Dance 10–14 v. alk

SALI 3 (Emilia K)

klo 15.45-16.45 Nykytanssi 10-14 v. kt
klo 16.45-17.45 Nykytanssi 7-9 v.
klo 17.45-18.45 Show 10-14 v. alk
klo 18.45-19.30 Tanssijan kehonhuolto
klo 19.30-20.30 Nykytanssi, nuoret ja aikuiset

SALI 4 (Mia)

klo 15.45-16.45 TP Minit, koreo
klo 16.45-17.45 Broadway 13+ kt/ed
klo 17.45-18.45 TP Junior, koreo
klo 18.45-20.00 TP Escape

LAUANTAI

SALI 1 (Eevi)

klo 10.00-11.00 Lyrical Jazz 7-9 v. kt
klo 11.00-12.00 Dance Tricks 6-8 v.
klo 12.00-13.00 Lyrical Jazz 9-12 v. alk
klo 13.00-14.00 Soolo

SALI 4 (Emma)

klo 10.00-11.00 Commercial aikuiset
klo 11.00-12.00 Hip hop 8-11 v.
klo 12.00-13.00 Hip Hop 5-7 v.
klo 13.00-14.00 Commercial 13+ alk/kt

SALI 4 (Silja ja Sebastian)
klo 14.00-17.00 TP Nuoret (pariton la)

SUNNUNTAI

SALI 3

Klo 15-19 Salivaraus

Syyskausi 2024

Syyskausi alkaa maanantaina 12.8. ja päättyy joulunäytökseen (alustava näytösvaraus 18.12.)

Tunteja ei järjestetä: Syysloma 14.10. – 20.10.2024 | Pyhäinpäivänä 2.11. | Itsenäisyyspäivänä 6.12. | Latino Show 4.11. (Latino Show -kausi päättyy 25.11.)

MAANANTAI

SALI 1 (Ludmila)

16.15-17.00 Alkeisbaletti 1 (7-9 v.)
17.00-18.00 Baletti jatko 2, 12+
18.00-19.15 Baletti 1, nuoret ja aik
19.15-20.30 Aikuisbaletti, ed

SALI 2 (Sebastian ja Lumi)

17.15-18.00 Soolo (Sebastian)
18.00-19.00 Showkids 7-8 v. (Lumi)
19.00-20.00 Show 9-11 v. kt (Lumi)

SALI 3 (Juha)

16.30-17.30 Kisaryhmä
17.30-18.30 Latino Show, ed
18.30-19.30 Latino Show, kt
19.30-20.30 Latino Show, alk

SALI 4 (Mia ja Sebastian)

16.00-17.00 Broadway 9-12 v. (Mia)
17.00-18.15 TP Pienryhmä s. 2009-2012 (Mia)
18.15-19.15 Commercial 15+ kt/ed (Sebastian)
19.15-21.00 TP Muodostelma s. 2009-2012 (Silja ja Sebastian)

TIISTAI

SALI 1 (Emilia L)

15.45-16.45 Baletti jatko 1, 9-11 v.
16.45-17.30 Esibaletti 5-7 v.
17.30-18.25 Alkeisbaletti 2, 8-10 v.
18.35-19.45 Baletti jatko 4, nuoret ja aik
19.45-20.45 Baletti jatko 3, nuoret ja aik

SALI 2 (Mia)

15.45-16.45 TP Minit, koreo
16.45-17.55 TP Pienryhmä s.2013-2015
18.00-18.30 Showkids 3-4 v.
18.35-19.35 Show nuoret, alk/kt

SALI 3 (Masi)

15.30-16.30 Hip Hop 10-15 v. alk/kt
16.30-17.30 Hip Hop 15+ ed
17.30-18.30 Street Showcase (kisaryhmä)
18.30-19.15 Shuffle, open level
19.15-20.15 Rock´n Swing 30+ alk/kt
20.15-21.15 Hip Hop 30+ alk/kt

SALI 4 (Silja)

16.30-17.30 Lyrical jazz nuoret, alk
17.30-18.30 Lyrical Jazz nuoret, kt
18.30-19.45 TP Pienryhmä 2009-2012 (Silja)
19.45-20.45 Jumps & turns, ed

KESKIVIIKKO

SALI 1 (Sebastian)

15.30-16.30 Commercial 10-14 v. alk
16.30-17.45 TP Pienryhmä Aikuiset
17.45-18.45 Commercial aikuiset, alk
18.45-19.45 Commercial 10-14 v. kt
19.45-20.30 Soolo

SALI 2 (Mia)

16.00-17.00 Show nuoret, kt/ed
17.00-17.45 Showkids 5-6 v.
17.45-18.45 TP muodostelma s. 2013-2015

SALI 3 (Eevi)

14.30-16.45 sooloja / duoja
16.45-17.45 Lyrical Jazz 9-12 v. kt
17.45-18.30 Lyrical Jazz 6-8 v.
18.45-19.45 Jumps & Turns alk/kt

SALI 4 (Silja)

15.45-16.45 Sooloja / duoja
16.45-17.45 Lyrical Jazz 11-13 v. ed
17.45-18.45 Lyrical Jazz nuoret, ed
18.45-19.45 Show nuoret ja aik, ed
19.45-20.45 Fysiikkavalmennus

TORSTAI

SALI 1 (Sara-Sofia)

15.30-16.30 Disco Dance 10-15 v alk.jatko
16.30-17.30 Disco Dance 7–9 v. alk/kt
17.30-18.30 Disco Dance 9-13 v. kt
18.30-19.30 Disco Dance 14+ kt

SALI 3 (Emilia K)

16.30-17.30 Show 10-14 v. alk
17.30-18.30 Nykytanssi 10-14 v. alk/kt
18.30-19.15 TP Elite Start
19.15-20.00 Tanssijan kehonhuolto
20.00-21.00 Nykytanssi, nuoret ja aik kt

SALI 4 (Mia)

16.10-17.10 TP Elite
17.10-18.10 Broadway nuoret ja aik kt/ed
18.15-18.45 Satubaletti 3-4 v.
18.50-20.00 ShowFit 30+ alk/kt

PERJANTAI

SALI 1 (Mette ja Miisa)

16.00-17.30 Disco soolot / duot
17.30-19.30 Disco pienryhmät

LAUANTAI

SALI 1 (Emma)

10.00-11.00 Commercial aik. alk/kt
11.00-11.45 Hip Hop 5-7 v.
11.45-12.45 Hip hop 11+ kt
12.45-13.45 Hip Hop 8-11 v. alk
13.45-14.45 Commercial 13+ alk/kt

SALI 2 (Eevi)

10.15-11.00 Show jazz 7-8 v.
11.00-12.00 Show Jazz, open level
12.00-13.00 Lyrical Jazz 9-13 v. alk
13.00-14.00 Dance Tricks 9-13 v.
14.00-14.45 Soolo / duo

TUNTIKUVAUKSET

Kiinnostuitko?

Ilmoittaudu mukaan nyt!